Aktualności

W minioną sobotę miało miejsce bardzo istotne wydarzenie dla wszystkich związanych z tegoroczną edycją Fury 😊

Na terenie ogrodu Domu Dziecka nr 3 odbyło się oficjalne otwarcie altany – sceny, którą udało się sfinansować dzięki działaniom podjętym przez Furę Szczęścia w tym roku ❤️
Zaraz po symbolicznym przecięciu wstęgi, na scenie występowali podopieczni Domu Dziecka, którzy zaprezentowali sceny humorystyczne, występy taneczne, śpiew czy recytację. Nie obyło się również bez zabaw i konkursów. Na otwarciu obecna była nie tylko delegacja Fury, ale też liczni przyjaciele placówki oraz okoliczni mieszkańcy. Całość została zwieńczona wspólnym grillem. Skorzystaliśmy także z propozycji opiekunów placówki i w ogrodzie posadziliśmy swoje drzewko, które będzie dowodem na to, że Fura Szczęścia jest przyjacielem Domu. To był naprawdę wspaniały dzień! 😍👌🔥

Co więcej, zebrane przez nas środki zostały przeznaczone również na:
➡️wsparcie budowy boiska do koszykówki,
➡️odmalowanie wnętrz,
➡️zakup rowerów,
➡️„kieszonkowe” na letnie wyjazdy dla dzieci.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w tej podróży, możecie być dumni z tego, co udało nam się razem osiągnąć! 💪🏡

PS Fotorelacja z tego wydarzenia będzie dostępna już wkrótce na stronie internetowej Domu Dziecka nr 3 w Poznaniu.

 


58 620 zł
Właśnie tyle udało nam się zebrać w tym roku! ? Jesteście niesamowici! Dzięki Waszemu zaangażowaniu w wydarzenia, które organizowaliśmy uda się zbudować Altanę dla Dzieci z Domu Dziecka nr 3. Ale to nie wszystko‼️ Jako, że 7 edycja Fury Szczęścia była edycją rekordową, mogliśmy także pomóc finansowo w organizacji kolonii oraz w zakupie nowych rowerów dla podopiecznych??
DZIĘKUJEMY i do zobaczenia za rok!
Właśnie tyle udało nam się zebrać w tym roku! ? Jesteście niesamowici! Dzięki Waszemu zaangażowaniu w wydarzenia, które organizowaliśmy uda się zbudować Altanę dla Dzieci z Domu Dziecka nr 3. Ale to nie wszystko‼️ Jako, że 7 edycja Fury Szczęścia była edycją rekordową, mogliśmy także pomóc finansowo w organizacji kolonii oraz w zakupie nowych rowerów dla podopiecznych??
DZIĘKUJEMY i do zobaczenia za rok!

 


Już 9 czerwca 2018r. Fura Szczęścia razem z York. Czysta strona życia zapraszają na 4. edycję biegu charytatywnego York Fura Świetlików! ?‍♂?

Udział w biegu to niepowtarzalna szansa na wsparcie Domu Dziecka, gdyż każda opłata startowa wpływa bezpośrednio na konto Fundacji Tkanka Twórcza, utworzonej przy Domu Dziecka ❗?

Tegoroczna edycja jest też kontynuacją świętowania jednego z najpiękniejszych dni w roku – Dnia Dziecka. ?? W sobotnie czerwcowe popołudnie szansę udziału w biegu będą mieli również najmłodsi – czeka na nich Fura Świetlików Junior. Gwarantujemy świetną zabawę! ?

Więcej informacji o samym biegu i zapisach znajdziecie pod tym linkiem.

 


Fura rusza w kolejną podróż i tym razem jedzie z Volkswagen Group Polska
Na 23 maja przygotowaliśmy tyle, atrakcji że głowa mała!
Koniecznie sprawdźcie szczegóły na wydarzeniu, zapisujcie się na warsztaty i wpadajcie ze znajomymi!

 


W maju stawiamy na „Furę wiedzy”, a na pierwszy ogień idzie gra o staż z Eurocash! Łączymy dobrą zabawę z rywalizacją i atrakcyjną nagrodą w postaci letnich praktyk w grupie Eurocash.
Gra w ekonomiczne podchody odbędzie się 8 maja na terenie Uniwersytety Ekonomicznego w Poznaniu.

Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

 


PubQuiz już za nami! Była ostra rywalizacja, dużo dobrego humoru, a co najważniejsze komplet 20 drużyn. Po raz kolejny nie starczyło miejsc dla wszystkich chętnych, a mnóstwo osób pokazało, że Dom Dziecka nr 3 nie jest im obojętny 🙂 Dziękujemy naszym partnerom, sponsorom oraz patronom medialnym. Więcej informacji i zdjęć znajdziecie na wydarzeniu.

 


Do końca kwietnia można łączyć przyjemne z pożytecznym i wspierać nas w podanych na plakacie restauracjach. Zjedz sernik dla Fury!

 


Mimo, że turniej Fifa18 Student Cup już za nami, to w lokalu Cybermachina cały czas możecie nas wspierać racząc się smakiem pysznego drinka 🙂

 


Nie zwalniamy tempa i organizujemy kolejny event, na który serdecznie wszystkich zapraszamy! Łączymy siły z PubQuizem i pomagamy dobrze się przy tym bawiąc 🙂 Więcej informacji w opisie wydarzenia na facebooku.

 


Turniej zakończony, zwycięzcy wyłonieni, a my jesteśmy zachwyceni atmosferą i poziomem rozgrywek! Dziękujemy za tak liczne przybycie graczom i kibicom oraz naszym partnerom i sponsorom 🙂
Więcej informacji i zdjęć znajdziecie na facebookowym wydarzeniu.

 


Ruszamy z kolejnym eventem! Jesteś fanem piłki nożnej, a w Fifę nie ma na Ciebie mocnych?? Połącz przyjemne z pożytecznym! Weź udział w naszym turnieju, zdobądź atrakcyjne nagrody i wspomóż podopiecznych Domu Dziecka nr 3 w Poznaniu Więcej informacji w opisie wydarzenia.

 


Zbiórka słodyczy okazała się ogromnym sukcesem. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję! <3

Zebraliśmy mnóstwo słodyczy, a nasza delegacja zawiozła już wszystko dzieciakom w ramach świątecznego prezentu 🙂

 


Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce słodyczy organizowanej przez Furę. Osłodźmy dzieciom święta! Więcej informacji w opisie wydarzenia. Zapraszajcie znajomych!

 


Z radością informujemy, że Fura już wie dokąd pojedzie tym razem ?? W tej edycji pomożemy podopiecznym z Domu Dziecka nr 3 i mamy nadzieję, że będziecie z nami w czasie tej podróży! <3

 


Fura Szczęścia 2018 rozpoczyna swoją działalność! Już niedługo dowiecie się, co przygotowaliśmy w ramach tegorocznej edycji. Obserwujcie naszą stronę oraz social media, aby być na bieżąco z kolejnymi informacjami

 


Czas na podsumowanie tegorocznej edycji Fury Szczęścia!
Ostatnie miesiące były dla nas pełne wzlotów i upadków – nie było łatwo! Oj nie  Za to wiemy, że było warto i jesteśmy prze szczęśliwi mogąc dzielić się z Wami efektami naszej pracy.
W ciągu tych szalonych czterech miesięcy udało nam się zorganizować imprezę taneczną, energetyczną Zumbę z Furą, warsztaty teatralne, charytatywną aukcję podczas Gali b4KwB oraz aukcję internetową, a także nasz świetlikowy bieg York Fura Świetlików 2017 // Nocny Bieg Charytatywny, w którym udział wzięło ponad 300 osób!
Wszystko to, by wyremontować i wyposażyć Nibylandia Świetlica Socjoterapeutyczna
I wiecie co? Dzięki waszym ogromnym sercom oraz wsparciu naszych sponsorów udało się zebrać 41 255 zł
Choć to już koniec tegorocznej Fury Szczęścia, z Nibylandią i jej podopiecznymi zobaczymy się jeszcze po wakacjach (coś nam mówi, że to będzie dłuższa przyjaźń) i oczywiście pokażemy wam efekty remontu

Serdecznie dziękujemy za wsparcie!
Pamiętajcie, dobro wraca podwójnie
Ekipa Fury Szczęścia 2017

 


Kochani! Chcieliśmy Wam ogromnie podziękować za to, że wspólnie pobiegliśmy dla Nibylandii! Wspólnie udało nam się zebrać ponad 10 tysięcy złotych. Bez Was nie byłoby tego biegu! Gratulujemy Wam ukończenia trasy, uzyskanych świetnych czasów oraz wygranych! Zachęcamy do zapoznania się z  oficjalną listą wyników .
Dla nas wszyscy jesteście najlepsi!

 


Zapraszamy na kolejną odsłonę naszej aukcji charytatywnej – tym razem internetowej, w której każdy może wciąć udział!

Mamy dla Was świetne fanty, a cały dochód przeznaczymy na remont i wyposażenie Nibylandii!  Aukcja trwa do środy 4 czerwca

Co możecie wylicytować:

– plakat Lecha Poznań 2009/2010 z autografami

– voucher na plenerową sesję fotograficzną dla pary (ślubna, narzeczeńska lub zwykła) lub indywidualną o wartości 700zł od www.littlestories.pl

– Strój z Olimpiady w Rio 2016w którym zaprezentowała się Patrycja Wyciszkiewicz, lekkoatletka.  Patrycja jest  Mistrzynią Europy, zawodniczką AZS Poznań, a także  rekordzistką kraju w kategorii juniora i młodzieżowca w biegu na 400m. Olimpijką z Londynu i Rio.

–  Replikę medalu olimpijskiego zdobytego w Seulu w 1988 roku przez polskiego kajakarza Marka Łbika. To dwukrotny mistrz świata (1986, 1987), dwukrotny medalista olimpijski z Seulu (1988), a także wielokrotny mistrz Polski. Robi wrażenie, prawda?  😉 Co ciekawe, kopia medalu znajduje się w Alei Gwiazd Sportu w Dziwnowie

– koszulkę BORCREW

– plakat LUXTORPEDA z autografami

– voucher na indywidualne konwersacje z nativem (j. angielski, niemiecki lub hiszpański), 3x90min od Kontakt CJO

– zestaw golfowy: 12 kijów, torba, pokrowiec, wózek

Zapraszamy do licytowania! Pamiętajcie, dobro wraca podwójnie! 😉

>>>>>>>>>AUKCJA <<<<<<<<<

 


Uwaga Biegacze! Pakiety startowe będziecie mogli odbierać w biurze zawodów w dniu biegu już od godziny 17:30. Będziemy mieli przygotowane dla Was depozyty, a dzięki uprzejmości Ośrodka Przywodnego Rataje do Waszej dyspozycji będą również szatnie oraz toalety. O 20:30 rozpoczniemy wspólną rozgrzewkę, po czym ruszymy na linię startu naszego świetlikowego biegu! Na mapce oznaczyliśmy też przystanki komunikacji miejskiej, żebyście nie mieli problemu z dotarciem do nas 

 


Nocny bieg York Fura Świetlików  już w najbliższą sobotę! A my szykujemy medale dla wszystkich, którzy wspólnie z nami pobiegną dla Świetlicy Socjoterapeutycznej Nibylandia! Czekamy na Was od 17:30 w Parku nad Wartą. Do zobaczenia!

 


Drodzy Biegacze! Pracujemy nad tym, abyście jak najlepiej wspominali nasz bieg, a także chcemy odwdzięczyć się za Wasz wkład w projekt Fury Szczęścia. Pomoże nam w tym nasz Sponsor Główny – Asics Polska. Dzięki nim, każdy Uczestnik biegu w swoim pakiecie startowym znajdzie odblaskowe opaski na rękę a dla pierwszych 50 osób, które przyjdą odebrać pakiet startowy w dniu biegu mamy przygotowane bidony! Dziękujemy za wsparcie i pomoc przy organizacji tego wyjątkowego biegu!

 


3 czerwca coraz bliżej, więc mamy nadzieję, że już nie możecie się doczekać tak samo, jak my!  Każdy z Uczestników po biegu dodatkowo będzie brał udział w losowaniu nagród przygotowanych przez naszych Sponsorów i Partnerów, a do wygrania są między innymi:
– wejściówki na trasę linową i tyrolkę od Pyrland Parku Linowego
– vouchery do Dobrej Kawiarni
– gadżety od Coca-Cola
– nielimitowane wejścia na plac zabaw od Cafe Bajarka Pozn
– vouchery na kawę i gofra od SZOP Kawiarnia Poznań
– gadżety od firmy Enea
– książka Ewy Chodakowskiej
– książka o Robercie Lewandowskim
– vouchery do Karafka Bistro & Cafe Poznań

 


Nasz nocny bieg coraz bliżej! A skoro jest to Fura Świetlików, musicie pięknie świecić w ciemnościach. Dlatego każdy Uczestnik otrzyma od nas świecące opaski! Już nie możemy się doczekać tego widoku!

 


Organizatorzy Fury Szczęścia oraz Firma York serdecznie zapraszają na 3. edycję biegu charytatywnego York Fura Świetlików, który odbędzie się już 3 czerwca!
To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym – 5-kilometrowy, nocny bieg w fluorescencyjnych barwach ze wspieraniem szlachetnego celu.

Co trzeba wiedzieć? 

✔ dystans wynosi 5 km
✔ start – g. 21:00, park Nad Wartą przy Przystani Posnania
✔ każdy Uczestnik otrzyma:
✔ atrakcyjny pakiet startowy
✔ fluorescencyjną opaskę dającą efekt „świetlików”
✔  pamiątkowy medal
✔ podczas biegu zapewniony będzie pomiar czasu brutto Uczestników
✔ przewidziane są nagrody dla 3 najlepszych kobiet i 3 najlepszych mężczyzn
✔ zachęcamy wszystkich do zabrania odblasków, neonowych koszulek, latarek i wszystkiego co świeci, żeby wspólnie rozświetlić nasz bieg

Cały dochód uzyskany z opłat wpisowych zostanie przeznaczony świetlicy Nibylandia na remont i wyposażenie tak, aby stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju jej Podopiecznych!

Rejestracja będzie odbywać się w dwóch turach, a od jej terminu zależny będzie koszt udziału w biegu. Szczegóły zdradzimy już wkrótce!

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na bieg@furaszczescia.pl

 


Kolejna stacja na trasie Fury Szczęścia! Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i absolwentów specjalizacji Komunikacja w Biznesie na UEP na Licytację Charytatywną, która odbędzie się podczas Gali studentów i absolwentów KwB – b4KwB już 20 maja 2017r. o godz. 20:30!

Będzie to idealna okazja do wsparcia tego wyjątkowego projektu, a przy okazji wylicytowania wspaniałych fantów. Całkowity dochód z Licytacji zostanie przekazany na rzecz podmiotu, któremu w tym roku organizatorzy zdecydowali się pomóc.

Nibylandia Świetlica Socjoterapeutyczna to jedyny w swoim rodzaju azyl dla dzieci z okolic poznańskiego Świerczewa. Dzięki terapiom zajęciowym, oddziaływaniom socjoterapeutycznym oraz różnorakim warsztatom mogą one przełamywać swoje bariery rozwojowe, podnieść samoocenę, a także odkrywać swoje pasje i talenty.
Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na remont i wyposażenie „Nibylandii”. ♥

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w Licytacji prosimy o przygotowanie GOTÓWKI. Co będzie można wylicytować?

✔ plakat Luxtorpeda OFFICIAL
✔ płyta Paluch Oficjalnie
✔ koszulka Paluch Oficjalnie
✔ płyta Rychu Peja
✔ voucher do Sakana Sushi Bar
✔ 2x voucher do Scarface Barber Shop (kompleksowa pielęgnacja włosów i brody)
✔ 2x zaproszenie dla 2 osób SPA_larnia – Puszczykowo
✔ voucher do Republika Róż + słodka paczuszka
✔ voucher M-nails (manicure hybrydowy)
✔ koszulka z olimpiady w Rio od Patrycji Wyciszkiewicz (polskiej lekkoatletki, sprinterki)
✔ obraz Moniki Lewandowskiej (studentki UAP)
✔ 3x voucher na zajęcia z native speakerem od CJO Kontakt
✔ zaproszenie na sesję foto ślubną plenerową od Little Stories(zaproszenie może zostać także zrealizowane jako zwykła sesja dla pary)
✔ zaproszenie na sesję foto od Agata Pajszczyk photography (solo, para lub rodzina)

Zapraszamy!

 


Zespół Fura Szczęścia pragnie podziękować firmie York za to, że także w tym roku została naszym sponsorem tytularnym. Dzięki nawiązaniu współpracy, możliwa jest zorganizowanie nocnego biegu Fura Świetlików, a co za tym idzie, pomoc dzieciom i młodzieży ze świetlicy socjoterapeutycznej Nibylandia.

 


Jesteśmy zaszczyceni, że po raz kolejny Furę Szczęścia wspiera Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej. Co cieszy nas jeszcze bardziej, zostało ono naszym Sponsorem Strategicznym.
Dziękujemy za Wasze wsparcie!

 


Ostatnio mieliśmy okazję opowiedzieć co nieco o Furze Szczęścia w Radio Afera. Monika Dzimińska, Maria Taciak i Ania Kamieniarz godnie reprezentowały całą ekipę! Co to jest Fura Szczęścia? Kto jest odpowiedzialny za całą akcję? Jak wykorzystujemy dotychczas zdobytą wiedzę? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukajcie w audycji: https://drive.google.com/file/d/0B-JLQsivNgt5cEZiRzVlUTdPdzQ/view

 


Zainspirowani działalnością świetlicy, która nie tylko zapewnia dzieciom pomoc w nauce, lecz także zachęca je do odkrywania i rozwijania talentów oraz pasji, postanowiliśmy zorganizować dla nich warsztaty teatralne! Pierwsze spotkanie już za nami ???? Była praca nad dykcją, podstawy ruchu scenicznego, odgrywanie scenek, ale przede wszystkim mnóstwo zabawy i śmiechu. Warsztaty zakończą się przedstawieniem etiudy z okazji Dnia Matki.

Za prowadzenie warsztatów dziękujemy Łukaszowi Krajewskiemu!

 


Kolejnym przystankiem na trasie Fura Szczęścia są zajęcia z energicznej zumby. Wiosna to idealny moment na wyzwolenie pozytywnej energii poprzez taniec i dobrą zabawę. Wystarczy zabrać ze sobą grupę znajomych i tanecznym krokiem udać się do Hali Centrum Sportowego Politechniki Poznańskiej, gdzie już 8 kwietnia odbędzie się Zumba z Furą. Latynoskie ruchy wyzwoli w we wszystkich uczestnikach doświadczona instruktorka zumby – Ola Michalska.

Partnerem wydarzenia jest Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Poznańskiej.

Cegiełka kosztuje 20 zł, a cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Świetlicy Socjoterapeutycznej Nibylandia.

✔️ 8 kwietnia (sobota)

✔️ 13:30 – 16:30

✔️ Hala Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej

✔️ obowiązkowo: wygodne obuwie na zmianę i dobry nastrój

Każdy uczestnik w ramach prezentu otrzyma voucher na zajęcia Intro do Centrum Wspinaczki Climbing Spot ➡️ http://www.climbingspot.pl/

Wszystkich zainteresowanych uczestniczeniem w zajęciach prosimy o kontakt mailowy z Dominiką Ososińską – dominika.ososinska@gmail.com oraz złożenie zapotrzebowania na cegiełki.

 


Find Your Neverland  || Impreza Charytatywna Fury Szczęścia 2017

Już 6 kwietnia w Clubie Chic przy ulicy św. Marcin 8 odbędzie się pierwsze wydarzenie wspierające podopiecznych Świetlicy Socjoterapeutycznej „Nibyladnia”. Wszystkich, którzy mają ochotę na dobrą zabawę przy wspaniałej muzyce, a przy okazji chcą wesprzeć szlachetny cel serdecznie zapraszamy! Find Your Neverland to jedyna w swoim rodzaju okazja na połączenie przyjemnego z pożytecznym.  Dochód ze sprzedaży biletów w całości zostanie przekazany na rzecz „Nibylandii”.

Cegiełka, która każdemu umożliwi wejście jest warta 10 złotych. Nabyć je można w klubie
w dniu imprezy lub w przedsprzedaży (prosimy o kontakt na fanpage’u facbookowym Fury Szczęścia). Zaczynamy o godzinie 21:00. Pierwsze 100 osób zostanie przywitanych przepysznym shotem. Poniżej prezentujemy cennik pozostałych trunków serwowanych podczas imprezy:

➡️ Piwko 6 zł

➡️ Shot 7 zł

➡️ Whisky 10 zł

Do zobaczenia!

 


Fura Szczęścia rusza po raz szósty!

 Fura Szczęścia – projekt realizowany przez studentów Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu rozpoczyna swoją szóstą edycję. Tym razem ruszamy z pomocą dzieciom i młodzieży ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Nibylandia” na poznańskim Świerczewie. Podopieczni z trudnych rodzin, zmagający się na co dzień z problemami, na które nie mają wpływu, zwrócili naszą uwagę i chwycili za serce. Dlatego postanowiliśmy nawiązać współpracę z placówką.

Angażując się w tegoroczną akcję, chcemy wyrównać szanse wychowanków na dobry start w dorosłość, jednocześnie zapewniając namiastkę normalnego dzieciństwa.

Opiekunowie z „Nibylandii” swoimi działaniami chcą przypomnieć, co w rozwoju dziecka jest najważniejsze. Dbają o ich aktywność, zabawy z rówieśnikami i uczą, jak nawiązać kontakt z drugim człowiekiem. Ponadto dzięki pomocy wolontariuszy podopieczni są w stanie odrobić prace domowe i przerobić problemowy materiał z zajęć. My, jako organizatorzy, całkowicie się pod tymi działaniami podpisujemy!

Szósta odsłona Fury Szczęścia będzie pełna wspaniałych wydarzeń i okazji do wsparcia szlachetnego celu.